VR ଭାନିଥାଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା

ମୁମ୍ବାଇ: 2014 ରୁ 2016 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 6ଟି ମହିଳା ODI ଏବଂ 16 ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟିରେ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ଭାରତ ମହିଳା ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ VR ଭାନିଥା ସୋମବାର ଦିନ 31 ବର୍ଷ ବୟସରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଖେଳରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଜାନୁଆରୀ 2014ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଏକ ODI ରେ ଜାତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଟ୍ୱିଟର ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ ଦଳର ସାଥୀ ଜୁଲାନ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ମିତାଲି ରାଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ, ବନ୍ଧୁ, ପରାମର୍ଶଦାତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳର ସାଥୀମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି କ୍ରୀଡ଼ାରେ ତାଙ୍କ ଯାତ୍ରାର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିବା ଭାନିଥା ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ସଙ୍ଗଠନ – କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଏବଂ ବଙ୍ଗଳାକୁ ମଧ୍ୟ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ’19 ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ, ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କଲି, ମୁଁ କେବଳ ଏକ ଛୋଟ ିଅ, ଯିଏ ଖେଳକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲା। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ମୋର ପ୍ରେମ ସମାନ ରହିଛି। କ’ଣ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେଉଛି ଦିଗ। ମୋର ହୃଦୟ କହୁଛି ଖେଳିବା ଜାରି ରଖ, ମୋ ଶରୀର କହୁଛି ବନ୍ଦ କର ଏବଂ ମୁଁ ଶେଷକୁ ଶୁଣିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ମୋ ଜୋତାକୁ ଟାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ସମୟ ପାଇଛି ବୋଲି ଭାନିଥା ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି। ” ମୁଁ ଏଠାରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହା ସଂଘର୍ଷ, ଆନନ୍ଦ, ହୃଦୟ ବିଦାରକ, ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟଗୁଡିକର ଏକ ଯାତ୍ରା | କିଛି ଦୁଖ ଥିବାବେଳେ, ମୁଁ ପାଇଥିବା ସୁଯୋଗ ପାଇଁ ମୁଁ କୃତଜ୍ଞ, ବିଶେଷ କରି ଭାରତକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାକୁ। ” ସେ ଖେଳରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ” ଶେଷ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକ ନୂତନ ଆରମ୍ଭ ” ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସେ ଖେଳିଥିବା ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ODI ଏବଂ T20I ରେ ୱାନିଥା ଯଥାକ୍ରମେ 85 ଏବଂ 216 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଘରେ ମହିଳା ବିଶ୍ୱ ଟି -20 ସମୟରେ ଭାରତ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ। 2021-22 ଘରୋଇ ରୁତୁରେ, ଭାନିଥା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁକୁ ମହିଳା ସିନିୟର ଏକ ଦିନିକିଆ ଟ୍ରଫିର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ, ଆନ୍ଧ୍ର ବିପକ୍ଷରେ 61 ରନ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ 71-ବଲ 107 ରନ କରି 225 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ 100 ରୁ ଅଧିକ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.