ଖାସ ଡ୍ରିଂକ୍ସ: ମାସକରେ ହୋଇଯିବେ ପତଳା

ବର୍ତ୍ତମାନର ଯୁଗର ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଅଭ୍ୟାସ ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଅଧିକ ଓଜନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛନ୍ତି। ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ନାହିଁ। ତେବେ କହିବାକୁ ଗଲେ ମୋଟ ଉପରେ, ଜୀବନରେ ଅନୁଶାସନର ଅଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ମୋଟା ହେବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢିଥାଏ । କିନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଏବେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ରେସିପି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରି ଆପଣ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ।

ପଣ ପେଟର ଚର୍ବିକୁ କିପରି ହ୍ରାସ କରିବେ ?

ବଢୁଥିବା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଆମର ଏକ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅଛି, ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଜୁଆଣି ସାଧାରଣତଃ ସମସ୍ତଙ୍କ ଘରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଜୁଆଣି ମଞ୍ଜିକୁ ପାଣିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ରାତିସାରା ଭିଜିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ସକାଳେ ଉଠିବା ପରେ ଏହି ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ। ଏହା ପେଟର ଚର୍ବିକୁ ହ୍ରାସ କରିବ।ଏଥିରେ ଥାଇମୋଲ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ପେଟର ଚର୍ବିକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ।

କୁହାଯାଏ ଯେ ଥାଇମୋଲ୍ ମେଟାବୋଲିଜିମ୍ କୁ ମଜବୁତ କରେ, ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି କରେ ଏବଂ ଅମ୍ଳତା ସମସ୍ୟା ଦୂର କରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆୟୋଡିନ୍, ଫସଫରସ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ଏବଂ ପୋଟାସିୟମ୍ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ମିଳିଥାଏ । ଏହି ସମସ୍ତ ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପାଦାନ।

ଜୁଆଣି ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ପେଟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ରୋଗ ଦୂର ହୁଏ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ଦୂର ହୁଏ। ଗ୍ୟାସ୍ ଏବଂ ଆଜମା ସମସ୍ୟାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି। ସେମାନେ କିଛି ଖାଇବା ପରେ ଗ୍ୟାସ୍ ହୋଇଯାଏ | ଯଦି ସେହି ଲୋକମାନେ ଜୁଆଣି ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେବ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଏକ ମାସ ପାଇଁ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଜୁଆଣି ପାଣି ବ୍ୟବହାର କରି ୩-୪ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କମାଇପାରିବେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.