ୟୁକ୍ରେନରୁ ବାହାରି ରୋମାନିଆରେ ପହଂଚିବେ ୪୭୦ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୪୭୦ରୁ ଅଧିକ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ର ୟୁକ୍ରେନରୁ ବାହାରି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୋରୁବନେ-ସାଇରେଟ୍ ସୀମା ଦେଇ ରୋମାନିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ୟୁକ୍ରେନରେ ଥିବା ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ କହିଛି। ଦୂତାବାସ କହିଛି ଯେ ସୀମାରେ ଥିବା ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଉଛି। ଏକ ଟୁଇଟ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଛି, ଆଜି ୪୭୦ରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ର ୟୁକ୍ରେନରୁ ବାହାରି ପୋରୁବନେ-ସାଇରେଟ୍ ସୀମା ଦେଇ ରୋମାନିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବେ।

ଦୂତାବାସ କହିଛି, ସୀମାନ୍ତରେ ଅବସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରୁଛୁ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରୋମାନିଆ ଏବଂ ହଙ୍ଗେରୀକୁ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଦୂତାବାସ ପଶ୍ଚିମ ୟୁକ୍ରେନର ଦୁଇଟି ସୀମାକୁ ସୂଚିତ କରିଥିଲା। ଦୂତାବାସ ଜାରି କରିଥିବା ଏକ ପରାମର୍ଶରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏହି କଠିନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ନିରାପଦ ଏବଂ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ୟୁକ୍ରେନରେ ଭାରତୀୟ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପାଇଁ ଦୂତାବାସ ମଧ୍ୟ ଦିନରାତି କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଦଳ ସହ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରି ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ, ବିଶେଷକରି ସୀମା ଯାଞ୍ଚ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକର ନିକଟତମ ରହୁଥିବା ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଏକ ସଂଗଠିତରେ ଯିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

Leave A Reply

Your email address will not be published.