ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଯମୁନା ପୂଜା

ୟୁପି: ୟୁପି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟୟ କାନଭାସ୍ ଶେଷ ହେବା ଦିନ କଂଗ୍ରେସର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଥୁରାର ବିଶ୍ରାମ ଘାଟରେ ଯମୁନା ପୂଜା କରିଥିଲେ। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେରୁତ, ଆଗ୍ରା ଏବଂ ମଥୁରା ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ।

ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ଗ ବଙ୍କଗ୍ଧ ତମଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ମେରୁତଙ୍କ ମୱାନାରେ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟର ମହିଳାମାନଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେଇଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟର ୪୦୩ ଟି ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ବ୍ୟାପିଥିବା ୫୮ ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମତଦାନ ହେବ। ତାଙ୍କ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଦଳର କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ଦେବେ ବୋଲି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ରୋଡମ୍ୟାପ ନେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଉଛି ବୋଲି ଦଳର ବିବୃତ୍ତିରେ ନେତା କହିଛନ୍ତି। ୟୁପି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ମୋର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶ୍ୱାସ ଅଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ ରାଜସ୍ଥାନର ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ମେରୁତର ହାସ୍ତିନାପୁରରେ ପହଞ୍ଚି ମାତାଜୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ଏକ ସ୍ମୃତି ବାଣ୍ଟି ମାତାଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ, ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କର ହସ୍ତିନାପୁର ସହିତ ଏକ ବିଶେଷ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି। ମଥୁରାରେ ସେ ବିଶ୍ରାମ ଘାଟରେ ଯମୁନା ପୂଜାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.