ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଓସ୍କାର-2022 ନାମାଙ୍କନ ତାଲିକା

ବେଲଫାଷ୍ଟ, କୁକୁରର ଶକ୍ତି, ଡ୍ରାଇଭ୍ ମୋ କାର୍ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନାମାଙ୍କନ ତାଲିକାରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମାର୍ଚ୍ଚ 27 ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଓଲିଉଡର ଆଇକନିକ୍ ଡଲବି ଥିଏଟରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା 94 ତମ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର (ଓସ୍କାର) ଉପରେ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଉତ୍ସାହ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲାଇଭ୍ ଘୋଷଣା କରିଛି | ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବର୍ଗରେ ରିୟୋସୁକେ ହାମାଗୁଚିଙ୍କ “ଡ୍ରାଇଭ୍ ମାଇଁ କାର୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ପ୍ରମୁଖ ପୁରସ୍କାରକୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚିତ୍ର, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ସର୍ବୋତ୍ତମ ଆଡାପ୍ଟେଡ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସ୍କ୍ରିପ୍ ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫିଚର ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ନୋଡ୍ ପାଇଛି | ଜାପାନୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତରରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଲେଖକ ହାରୁକି ମୁରାକାମୀଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ରଗଳ୍ପ ଉପରେ ଆଧାରିତ |

କେନେଥ ବ୍ରାନାଗ୍, ଯାହାର ‘ବେଲଫାଷ୍ଟ’ ଜଣେ ଆଗଧାଡ଼ିର ବ୍ୟକ୍ତି, ସେ ନିଜକୁ ଜେମସନ୍ ର ଏକ ଉତ୍ତମ କାରଣ ଥିଲା, ଏବଂ ତାଙ୍କ ଜୀବନ କାଳରେ ସାତୋଟି ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ରର ଶିଖରରେ ପହଞ୍ଚି ନିଜର କ୍ୟାରିଅର୍ ରେକର୍ଡକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଥିଲେ | ବିବିଧତା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ବଡ ଖବର ହେଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନେତାଙ୍କ ନାମରେ ଦୁଇଜଣ କଳା କଳାକାରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି: “କିଙ୍ଗ ରିଚାର୍ଡ” ପାଇଁ ୱିଲ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ପୁରସ୍କାର ଇତିହାସରେ ଓସ୍କାର ପାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ଲାକ୍ ମ୍ୟାନ୍ ଡେନଜେଲ୍ ୱାଶିଂଟନ୍ | ମ୍ୟାକବେଥ୍ ର ଟ୍ରାଜେଡି ” ଏବଂ ଜେନ କ୍ୟାମ୍ପିଅନର ନାରୀ ୱାଇଲ୍ଡ ୱେଷ୍ଟକୁ ନେଇ, ‘କୁକୁରର ଶକ୍ତି’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚିତ୍ର, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଲିଡ୍ ଅଭିନେତା (ବେନେଡିକ୍ଟ କାମ୍ବର୍ବାଚ୍), ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତା (ଜେସି) ଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରମୁଖ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ଲେମନ୍ସ ଏବଂ କୋଡି ସ୍ମିଟ୍-ମ୍ୟାକ୍ପି ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତ୍ରୀ (କିର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଡନ୍ଷ୍ଟ) |

ମୁଖ୍ୟ ନାମାଙ୍କନଗୁଡିକର ତାଲିକା :

ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚିତ୍ର: “ବେଲଫାଷ୍ଟ”, “କୋଡା”, “ଦେଖ ନାହିଁ”, “ମୋ କାର୍ ଚଲାନ୍ତୁ”, “ଡ୍ୟୁନ୍”, “କିଙ୍ଗ ରିଚାର୍ଡ”, “ଲିକୋରାଇସ୍ ପିଜା”, “ଦୁସ୍ୱପ୍ନ ଅଲି”, “କୁକୁରର ଶକ୍ତି | “ଏବଂ” ୱେଷ୍ଟ ସାଇଡ୍ ଷ୍ଟୋରୀ “|

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ: କେନେଥ୍ ବ୍ରାନାଗ୍ (“ବେଲଫାଷ୍ଟ”), ରିୟୁସୁକେ ହେମାଗୁଚି (“ଡ୍ରାଇଭ୍ ମୋ କାର୍”), ପଲ୍ ଥୋମାସ୍ ଆଣ୍ଡରସନ୍ (“ଲିକୋରାଇସ୍ ପିଜା”), ଜେନ ଚାମ୍ପିଅନ୍ (“କୁକୁରର ଶକ୍ତି”) ଏବଂ ଷ୍ଟିଭେନ୍ ସ୍ପିଲବର୍ଗ (“ୱେଷ୍ଟ ସାଇଡ୍ ଷ୍ଟୋରୀ”) “)

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଲିଡ୍ ଅଭିନେତା: ଜାଭିୟର୍ ବାର୍ଡେମ୍ (“ରିକାର୍ଡୋସ୍ ହେବା”), ବେନେଡିକ୍ଟ କାମ୍ବର୍ବାଚ୍ (“କୁକୁରର ଶକ୍ତି”), ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଗାରଫିଲ୍ଡ (“ଟିକ୍, ଟିକ୍ � ବୁମ୍!”), ୱିଲ୍ ସ୍ମିଥ୍ (“କିଙ୍ଗ ରିଚାର୍ଡ”) ଏବଂ ଡେନଜେଲ ୱାଶିଂଟନ୍ (“ମ୍ୟାକବେଥ୍ର ଟ୍ରାଜେଡି”) |

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଲିଡ୍ ଅଭିନେତ୍ରୀ: ଜେସିକା ଚାଷ୍ଟେନ୍ (“ଆଖିର ଟାମି ଫାଏ”), ଅଲିଭିଆ କଲମାନ (“ହଜିଯାଇଥିବା କନ୍ୟା”), ପେନାଲୋପ୍ କ୍ରୁଜ୍ (“ସମାନ୍ତରାଳ ମାତା”), ନିକୋଲ କିଡମ୍ୟାନ୍ (“ରିକାର୍ଡୋସ୍ ହେବା”) ଏବଂ କ୍ରିଷ୍ଟେନ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ( “ସ୍ପେନ୍ସର”)

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତା: ସିଆରନ୍ ହିନ୍ଦସ୍ (“ବେଲଫାଷ୍ଟ”), ଟ୍ରାଇ କୋଟସୁର (“କୋଡା”), ଜେସି ପ୍ଲେମନ୍ସ (“କୁକୁରର ଶକ୍ତି”), ଜେ। ସିମନ୍ସ (“ରିକାର୍ଡୋସ୍ ହେବା”) ଏବଂ କୋଡି ସ୍ମିଟ୍-ମ୍ୟାକ୍ପି (“କୁକୁରର ଶକ୍ତି”) |

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସହାୟକ ଅଭିନେତ୍ରୀ: ଜେସି ବକଲି (“ହଜିଯାଇଥିବା ughter ିଅ”), ଆରିନା ଦେବୋଜ୍ (“ୱେଷ୍ଟ ସାଇଡ୍ ଷ୍ଟୋରୀ”), ଜୁଡି ଡେଞ୍ଚ (“ବେଲଫାଷ୍ଟ”), କିର୍ଷ୍ଟେନ୍ ଡନ୍ଷ୍ଟ (“କୁକୁରର ଶକ୍ତି”) ଏବଂ ଅଞ୍ଜାନ୍ୟୁ ଏଲିସ୍ (“କିଙ୍ଗ ରିଚାର୍ଡ” “)

ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର: “ଡ୍ରାଇଭ୍ ମୋ କାର୍” (ଜାପାନ), “ପଳାୟନ” (ଡେନମାର୍କ), “ହ୍ୟାଣ୍ଡ ଅଫ୍ ଗଡ୍” (ଇଟାଲୀ), “ଲୁନାନା: ଶ୍ରେଣୀଗୃହରେ ଏକ ୟାକ” (ଭୁଟାନ) ଏବଂ “ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ବ୍ୟକ୍ତି” ବିଶ୍ “” (ନରୱେ) | ଏହି ବର୍ଷର ଓସ୍କାର ଏକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଇଭେଣ୍ଟ ହେବ ଏବଂ ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ହୋଷ୍ଟ ହେବ |

Leave A Reply

Your email address will not be published.