ଆରୁଷୀ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ତିନି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଫାଶି ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ କୋର୍ଟ

ବୁଲନ୍ଦସହର: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ବୁଲନ୍ଦଶାହରର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅରୁଷୀ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଏବଂ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଆସିଛି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ POCSO କୋର୍ଟ ତିନି ଜଣ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣା ସେତେବେଳେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଚଳନ୍ତା କାରରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପୋଲିସର ହୋସ୍‌ ମଧ୍ୟ ଉଡ଼ି ଯାଇଥିଲା ।

୨ ଜାନୁଆରୀ, ୨୦୧୮ରେ ଟ୍ୟୁସନରୁ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଅରୁଷୀଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ସହ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଚଳନ୍ତା କାରରେ NH-91ରେ ଆରୁଷୀଙ୍କ ସହ ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ରାକ୍ଷସ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ୪ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୧୮ ରେ, ଦାଦ୍ରି କୋତୱାଲି ଅଞ୍ଚଳର ରାଜୱାହୀରେ ଅରୁଷୀଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ପରେ ମୃତଦେହ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା । ପରେ ମୃତଦେହକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା, ଆରୁଷୀଙ୍କ ସହ ତିନି ଜଣ ନର ରାକ୍ଷାସ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିବା ପରେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ଆସିଛି । ଅରୁଷୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳିଛି ।

ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ପୋଲିସର ଅବହେଳା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା । ପୋଲିସକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ତାଗିଦ୍‌ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା । ତତ୍କାଳୀନ ଥାନା ଇନଚାର୍ଜ ସିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀ ଗୁଡ଼ିକୁ କୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ କରିନଥିଲେ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.